لوازم نقاشی و طراحی

آموزش چند نقاشی ساده

بسیاری از افراد علاقه‌مند به نقاشی، آرزو دارند که یک ‌بار هم در زندگی شده خودشان یک طراحی هر چند ساده را با دست خود انجام دهند. اما مشکل این افراد اینجا است اصلا نمی‌دانند باید از کجا شروع کنند. در واقع شروع کردن به خلق یک طرح بر روی کاغذ برای آن‌ها سخت است. اما خبر خوشی برای این افراد داریم!  خبر خوش این است که اگر شما هم از جمله افراد علاقه‌مندی هستید که متمایل هستند طراحی را کم‌کم آغاز کنند می‌توانید از همین الان با ما شروع کنید. در این مطلب از فروشگاه اینترنتی ال آی شما را با چند آموزش نقاشی ساده آشنا می‌کنیم.

نحوه‌ی کشیدن نقاشی ساده

نکته‌ای که از همین ابتدا باید درباره‌ی طراحی کردن بدانید این است که نقاشی سن نمی‌شناسد، بنابراین چه کودک هستید و چه بالغ می‌توانید از همین الان علاقه‌تان را آغاز کنید. در واقع هدف ما از نوشتن این مقاله آموزش چند نقاشی با طرح‌های ساده است که تقریبا برای همه افراد کشیدن آن‌ها ممکن می‌باشد. در این مقاله دو نحو نقاشی را آموزش می‌دهیم: اول با استفاده از اشکال هندسی و دوم با استفاده از حروف الفبا.

آموزش نقاشی ساده

نقاشی به واسطه‌ی اشکال هندسی یکی از رایج‌ترین نحوه‌های کشیدن نقاشی می‌باشد. دقت داشته باشید ما در این مقاله 3 نقاشی را آموزش می‌دهیم که به ترتیب سخت‌تر می‌شود.

نقاشی موشک

اولین طرح از آموزش نقاشی ساده موشک است. حالا در ابتدا می‌خواهیم کشیدن یک موشک با اشکال هندسی را آغاز کنیم. برای کشیدن این موشک باید سه شکل مثلث و مستطیل و دایره را بدانید. خب برای شروع دو مستطیل هم اندازه کنار هم و به صورت افقی در وسط صفحه به عنوان بدنه‌ی اصلی موشک بکشید.  در مرحله بعد در داخل مستطیل بالاتر یک دایره را طراحی کنید. حالا یک مثلث در خارج و بالای همان مستطیل  بکشید. همان طور که در شکل می‌بینید طول ضلع این مثلث باید هم اندازه با ضلع مستطیل باشد.

در مرحله‌ی بعد دو مثلث کوتاه‌تر از ضلع مستطیل را در کنار مستطیل پایینی طراحی کنید. (در شکل ببینید)، حالا در قسمت آخر سه مثلث متساوی الساقین را طوری بکشید که راس  خارجی آن به سمت مستطیل پایینی باشد. شاید این نقاشی خیلی مبتدی به نظر برسد ولی برای اولین طرح، گزینه‌ی بسیار مناسبی است!

نقاشی ساده موشک

نقاشی پاندا

حالا می‌خواهیم یک پاندا را باهم طراحی کنیم. برای طراحی این پاندا مانند طرح قبل به سه شکل مربع و مثلث و دایره احتیاج دارید. برای قسمت طراحی سر پاندا شما دو گزینه دارید. طراحی سر با استفاده از مربع و دایره. اگر می‌خواهید پاندا شما طبیعی‌تر جلوه کند از دایره استفاده کنید. پس برای سر یک دایره بکشید. برای چشم‌ها دو دایره دیگر، با فاصله طراحی کنید. اگر خواستید خیلی پیشرفته‌تر عمل کنید دایره‌ها را کمی طولانی‌تر بکشید که به صورت بیضی شکل در بیایند تاطرح چشم طبیعی‌تر شود. حالا در این مرحله دو دایره را درخارج از دایره بالایی طوری بکشید که گوش‌های پاندا را شکل دهد.

در مرحله‌ی سوم دو دایره‌ی دیگر در داخل چشم‌ها قرار دهید. حالا بایک بیضی کوچک افقی در وسط دایره‌ی صورت، بینی پاندا را شکل دهید. در مرحله‌ی چهارم برخلاف چشم انسان چشم‌ها را رنگ مشکی بزنید. یعنی در واقع دایره‌ی وسط چشم را سفید بگذارید و اطراف آن را سیاه کنید. در آخر گوش‌ها را هم بارنگ سیاه رنگ کنید.

نقاشی پاندا

حالا به سراغ بدن پاندا می‌رویم. بدن را با یک مثل متساوی‌الساقین می‌کشیم. مثلث را طوری بکشید که قسمت راس آن به سر پاندا که همان دایره‌‌ی از قبل طراحی شده است، بخورد. حالا در دو راس دیگر مثلث باز هم دایره‌هایی را که البته کوچکتر از دایره‌ی سر هستند طراحی کنید. این دایره‌ها را طوری بکشید که در واقع پاهای پاندا را بسازند. در قسمت بعد نیاز به دو تا بیضی مماس شده داریم که باید در قسمت بالایی مثلث دست‌های پاندا را تشکیل دهند. حالا یک خط در قسمت بالایی مثلث بدن بکشید. با این‌ کار مثلث به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم می‌شود. قسمت کوچک مثلث که بخش کوچک آن را تشکیل می‌دهد، همراه با بیضی‌های دست به رنگ سیاه در بیاورید. خب پاندای ما آماده هست!

نقاشی صورتک خندان

نقاشی صورتک خندان

آخرین نقاشی از آموزش نقاشی ساده! به سراغ نقاشی سوم می‌رویم، این نقاشی را می‌خواهیم با یک حرف الفبا طراحی کنیم. این حرف الفبای انتخابی در این مقاله «ق»است. حرف  ق را با دو نقطه‌ی دایره‌ای شکل در وسط صفحه بکشید. این دو دایره که نقطه‌‌های ق هستند، قرار است  گل‌سرهای صورت یک دختر را تشکیل دهند.  بعد از کشیدن حرف ق، نقطه‌های دایره‌ای شکل را با یک دایره‌ی کوچکتر به هم وصل کنید. بعد از اتصال، دو دایره‌ی دیگر نیز داخل نقطه‌های دایره‌ای شکل ق قرار دهید. حالا به سراغ قسمتی از ق که نقطه نیست و تنه حرف ق را تشکیل می‌دهد، می‌رویم. قسمت دایره‌ای ق ( در شکل ببینید، منظور نقطه‌ها نیست ) را باید گونه‌ای بکشیم که یک چشم دختر را تشکیل دهد، یک چشم دیگر هم به همین ترتیب می‌کشیم. حالا دماغ و بینی را با میل خودتان طراحی کنید.

سخن آخر

به پایان مقاله آموزش نقاشی ساده رسیدیم. بسیاری از طرح‌های ساده متنوعی هستند که می‌توانید برای ابتدای کار از آن‌ها استفاده نمایید. در صورت نیاز به خرید لوازم نقاشی و طراحی میتوانید از فروشگاه اینترنتی ال آی دیدن فرمایید. تمامی محصولات ما دارای ضمانت اصالت کالا به همراه ارسال رایگان بالای 300 تومان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید