بازی فکری

4 بازی فکری مناسب هوش مالی

بهترین بازی فکری برای هوش مالی

بازی‌های فکری برای تقویت هوش مالی به شکل ناخودآگاه مفاهیم را در ذهن کودک ثبت می‌کنند در نتیجه کودک در طول زندگی می‌تواند از آن‌ها بهره ببرد. ما در این مقاله از ال آی به معرفی بهترین بازی فکری برای هوش مالی پرداخته‌ایم، پس با ما همراه باشید. برای بسیاری از کودکان انشاء (علم بهتر است یا ثروت) نخستین فرصتی است که موجب می‌شود آن‌ها به‌ طور جدی به ارزش واقعی پول فکر کنند یا درباره آن به‌ تحقیق بپردازند. به‌ جز کودکانی که در سن کم به کار کردن مجبور می‌شوند سایر کودکان از چگونگی پول درآوردن و ارزش واقعی آن درک درستی ندارند.

هیچ‌ یک از مادران و پدران چه ثروتمند و چه فقیر تمایلی ندارند دنیا قشنگ و دوست‌ داشتنی فرزندانشان را با درگیری مسائل مالی خراب کنند. اما در دوران کودکی تقویت و فعال کردن هوش مالی فرزندان برای زندگی آینده آن‌ها کمک بسیار زیادی می‌کند تا جایی ‌که آینده شغلی و مالی آن‌ها با درک درست از این مسئله کاملاً دگرگون خواهد شد. یقیناً مجاب کردن کودکان به یادگیری مسائلی چون درآمد، هزینه، پس‌انداز برای روزهای مبادا، بازنشستگی و … مانند کلاس درس سخت و ناممکن می‌باشد. امروزه بستر آموزش این مفاهیم از طریق بازی فکری فراهم‌ شده است.

بازی فکری

بهترین بازی فکری برای هوش مالی

معمولاً کودکان از صبر و حوصله کمی برخوردار هستند اما از آن جایی‌ که بازی کردن را دوست دارند در این ‌مورد ثبات بیشتری دارند. پس بدیهی است آموزش مسائل متفاوت مالی از طریق بازی فکری موجب تقویت آن شود. بازی‌های فکری در جمع خانوادگی و دوستانه از بهترین انتخاب‌ها هستند که علاوه‌ بر سرگرم کردن افراد، اهداف آموزشی نیز دارند. تنوع، سرگرمی، انتقال مفاهیم لابه‌لای بازی و … از ویژگی‌های برجسته این نوع بازی‌های فکری هستند. از جمله بهترین بازی‌های فکری برای هوش مالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

بازی فکری مونوپولی

بازی فکری مونوپولی

اولین بازی از لیست بهترین بازی فکری برای هوش مالی مونوپولی است. در ایران بازی فکری مونوپولی با نام‌های ایرپولی و روپولی نیز شناخته می‌شود. این بازی از حدود ۴۰ سال پیش تاکنون از محبوبیت فوق‌العاده برخوردار است به صورتی که تمام کسانی که در دنیای بردگیم‌ها دستی بر آتش دارند با آن آشنا هستند. مونوپولی به شکل یک بازی فکری رومیزی است که تاس ریختن در آن توسط بازیکنان بازی را به پیش می‌برد. کارهایی چون تجارت کردن، خرید و فروش املاک با استفاده از هوش اقتصادی بازیکنان صورت می‌گیرد. اگر در تجارت خود موفق عمل نکنید با ورشکستگی از دور بازی خارج می‌شوید. کسی که تا انتها بازی خود را حفظ می‌کند برنده است. تعداد بازیکنان این بازی ۲ تا ۸ نفر هستند.

ایرپولی بهترین گزینه برای تقویت هوش مالی است. این بازی با هدف آموزش مدیریت پول و افزایش هوش مالی بر اساس بازی بین‌المللی و پرفروش مونوپولی طراحی‌ شده‌ است. تاس بیندازید و با مقدار پولی که دارید خیابان‌های قدیمی تهران را بخرید. در صورتی‌ که مهره‌ای به خیابان شما آمد از آن‌ها می‌توانید کرایه بگیرید. جذابیت بازی با وجود کارت‌های شانس، امکان ساخت‌ و ساز خانه و هتل در املاک و چالش‌های متفاوت در شکل کارت شانس دو چندان شده است. در این بازی لحظاتی مانند خرید و فروش، ثروتمند شدن و ورشکستگی را تجربه خواهید کرد. در واقع این بازی تجربه یک عمر زندگی را در چند ساعت خلاصه می‌کند. با تهیه این بازی برای فرزندانتان باعث افزایش و تقویت هوش مالی او خواهید شد.

عمو پولدار

بازی فکری عمو پولدار

دومین معرفی از لیست بهترین بازی فکری برای هوش مالی این بازی است. عمو پولدار یکی دیگر از بازی‌های فکری جالب و جذاب است که مانند دیگر بازی‌های فکری کودکانتان را به تفکر و محاسبه وا خواهد داشت. این تفکر و خلاقیت به ‌منظور پیدا کردن راه‌های مختلف تاثیر مثبتی بر روی ذهن، اندیشه و از همه مهم‌تر هوش مالی می‌گذارد. اگر به‌ دنبال یک جایگزین مؤثر برای بازی بیش ‌از حد فرزندتان با کامپیوتر و پلی‌استیشن می‌گردید پس بازی فکری عمو پولدار بهترین گزینه است. این بازی در دسته بازی‌های گروهی قرار می‌گیرد که شما می‌توانید با جمع ۴ نفره و ۲ نفره به آن بپردازید و ساعت‌ها لحظات هیجان‌انگیز و دل‌چسب برای خود رقم بزنید. اجرای این بازی توسط کودکان علاوه‌ بر افزایش اطلاعات، تجربه لذت بازی‌های گروهی را نمایش می‌دهد.

در حقیقت یکی از هزاران کپی‌سازی محبوب مونوپولی بازی فکری عمو پولدار است. ارائه این بازی به بازار همراه با تغییرات ظاهری و فارسی‌سازی صورت‌ گرفته. در سال ۱۹۰۳ الیزابت مگی با هدف اعتراض به قوانین مالی کشور خود به طراحی بازی با نام اصلی ملاکین پرداخت. محبوبیت بازی در میان افراد موجب شد تا به ‌سرعت در کشورهای مختلف نیز همه‌گیر شود. بازی به این شکل است که بازیکنان طبق نوبت تاس می‌ریزند و سپس با حرکت مهره‌ها و قرارگیری آن‌ها بر روی اشکال خانه مانند به خرید آن اقدام می‌کنند. در صورتی ‌که مهره سایر بازیکنان بر روی آن خانه قرار بگیرد متحمل پرداخت جریمه خواهند شد. خانه‌های دیگری چون بانک، بورس اوراق‌دار و حضور کارت‌های شانس ضربان قلب بازیکنان را در طول بازی افزایش خواهد داد.

به ‌صورت کلی بازی فکری عمو پولدار بر روی محور مدیریت مالی و قدرت تصمیم‌گیری حرکت می‌کند. کودکان بالای ۸ سال به ‌راحتی در این بازی با مفاهیم ساده تصمیم‌گیری و نحوه استفاده از منابع مالی و پول آشنا می‌شوند. مثبت‌ترین نکته بازی همین خصیصه است.

بازی فکری جالیز

بازی فکری جالیز

بازی جالیز قطعا در بهترین لیست بازی فکری برای هوش مالی می گنجد. در چند دهه اخیر بازی‌های فکری برای هوش مالی در بین گیمرها جایگاه ویژه‌ای به دست آورده‌اند و در میان نوجوانان و بزرگسالان از محبوبیت بالایی برخوردارند. بازی فکری جالیز در قالب بازی استراتژیک رومیزی و کارتی به بازار عرضه شده است. عناصری چون توکن، کارت ویژه بازی، ژتون، مهره و سایر المان‌ها در این بازی به چشم می‌خورند. این بازی فکری به شکل مهارت محور است و نقش شانس حضور کم‌رنگی در آن ایفا کند؛ یعنی دلیل اصلی برد و باخت در این بازی شانس نیست. مکانیسم‌هایی چون خرید و فروش، حذف بازیکن، جمع‌آوری مجموعه کارت‌ها، مذاکره، مبادله، مزایده و … در بازی فکری جالیز اجرا می‌شوند. بازیکنان این بازی علاوه‌ بر سرگرمی به پرورش مهارت ریاضی، هوش مالی، مدیریت منابع، تصمیم‌گیری و ریسک‌پذیری می‌پردازند.

اگر همیشه در رؤیا خود را کشاورز تصور می‌کردید که به کشت‌ و کار انواع محصولات مشغول است بازی فکری جالیز شما را به آرزویتان می‌رساند. برای اجرای بازی به ۳ تا ۷ بازیکن با سن ۹ سال به بالا نیاز دارید. بازی با خرید توکن‌های کود و تراکتور رنگ جذابیت به خود می‌گیرد؛ زیرا سرعت کاشت و برداشت محصولات با وجود آن‌ها افزایش می‌یابد. در این بازی باید تصمیم بگیرید کدام محصول را بکارید و کدام محصول را مبادله کنید. برنده کسی است که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد. با تهیه بازی فکری جالیز لحظات شاد و پرنشاطی را برای فرزندانتان رقم بزنید.

کهربا

بازی فکری کهربا

طراحی این بازی بر اساس بازی محبوب و مهیج اسپلندور انجام‌ شده است. بازی فکری کهربا یک بازی رومیزی رقابتی و جذاب است که به ‌خوبی تفکر استراتژیک شما را به چالش می‌کشد. برای آن که برنده بازی شوید کافی است فکر اقتصادی داشته باشید و مانند یک سرمایه‌گذار عمل کنید. در این بازی بازیکنان با نقش تاجران جواهر به عصر رنسانس برمی‌گردند و با هم به ‌عنوان صاحبان معدن به رقابت می‌پردازند. نوجوانان و بزرگسالان از طرفداران پروپاقرص بازی کهربا هستند. یادگیری بازی فکری کهربا کار ساده‌ای است اما حضور چالش‌ها و دوراهی‌های بسیار نمی‌گذارد که شما از آن خسته شوید. کهربا ترکیبی از کارت و سکه دارد که شما به‌ عنوان بازیکن یا جواهر برمی‌دارید یا کارت می‌خرید. با خرید کارت‌های بیشتر شرایط خرید کارت‌های بعدی آسان خواهد شد.

این بازی دورهمی را با تعداد ۲ تا ۴ نفر می‌توانید اجرا کنید. برای خرید بازی فکری کهربا بهتر است تعلل را کنار بگذارید؛ زیرا در کنار ساعت‌ها سرگرمی به تقویت هوش مالی، تصمیم‌گیری، ریسک‌پذیری، استراتژی و برنامه‌ریزی فرزندان دلبندتان کمک خواهید کرد. این بازی با محتویات کوچک خود فضای چندانی را اشغال نمی‌کند پس به‌ راحتی در فضای بیرون از خانه هم می‌توانید یک جو رقابتی فوق‌العاده جذاب را ایجاد کنید.

خرید بازی فکری برای هوش مالی از فروشگاه ال آی

مطالعه راهنما بهترین بازی فکری برای هوش مالی از آن جهت حائز اهمیت است که اغلب موضوع تقویت هوش مالی در تربیت فرزندان توسط والدین نادیده گرفته می‌شود. حال ‌آن که به‌ نظر اکثر روانشناسان آموزش مفاهیم زندگی مانند مدیریت مالی و کسب درآمد در قالب بازی به کودکان و نوجوانان اثربخشی دو چندان دارد. امروزه بازی‌های فکری توقعات بسیاری از والدین را برآورده می‌کنند؛ زیرا در کنار سرگرم کردن آن‌ها مفاهیم گوناگون را به آن‌ها آموزش می‌دهند. اگر شما نیز به‌ عنوان والدین فرزندانتان به‌ دنبال چیزی فراتر از سرگرمی می‌گردید که به واسطه آن بتوانید مهارت‌های گوناگون آن‌ها را تقویت کنید بازی‌های فکری هوش مالی انتخاب خوبی برای شما عزیزان هستند. تنوع این نوع بازی‌ها به شما امکان می‌دهد با توجه به سلیقه خود و نوع چالش‌هایی که درصدد تجربه آن هستید بهترین را انتخاب کنید.

اگر برای خرید بهترین بازی‌های فکری برای هوش مالی تصمیم گرفته‌اید همین حالا به فروشگاه اینترنتی ال آی مراجعه کنید؛ زیرا ما برای شما امکان خریداری انواع بازی‌های فکری رومیزی، بازی‌های کارتی، بازی‌های فکری کودکان و بازی‌های استراتژیک را با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب فراهم کرده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید