بازی فکری

بهترین بازی های آموزشی کودکان

بازی فکری مناسب کودکان

در این مقاله به معرفی کوتاه و مفید 10 بازی فکری کودکان می‌پردازیم. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چقدر مهم است، ذهن فرزند خود را از کودکی پرورش دهید؟ تقویت و توانایی بیشتر ذهن کودکان تا قبل از ۵ سالگی تأثیر زیادی دارد. به‌ گفته‌ی متخصصان ۹۰ درصد توانایی‌های ذهنی تا ۵ سالگی شکل می‌گیرد. در حقیقت این بازه سنی بهترین زمان برای تقویت ذهن کودک، انجام فعالیت‌های کوچک، ساده و لذت‌بخشی است که به پرورش مهارت‌های ذهنی و جسمی کودک، تقویت هوش کودک و افزایش دقت کمک می‌کند.

بازی هزار‌کاره 220 قطعه

بازی هزار‌کاره 220 قطعه

بازی هزار کاره از جمله اسباب بازی‌های کمک آموزشی و ذهنی هدفمند است، که به پرورش قدرت خلاقیت، پرورش فکری، بالا بردن دقت و تمرکز، هماهنگی بین دست و چشم و …  بسیار کمک می‌کند. با استفاده از این اسباب بازی و به کارگیری استعداد و خلاقیت، خود کودک می‌تواند هزاران اسباب بازی جذاب و مفید را با دستان خود خلق کند و از بازی با آنها لذت ببرد. این اسباب بازی شامل تعداد ٢٢۰ قطعه در رنگ‌های متفاوت‌ برای ساختن شکل‌ها و طرح‌های بسیار متنوع است، در بسته‌بندی کیفی ارائه‌ می‌شود و براي گروه‌های سني بالاي ٣ سال طراحي شده است.

از فواید و اهداف این اسباب بازی می‌توان به پرورش خلاقیت، تفکر کردن، توانایی حل مسئله، تمرین مشارکت در کارهای گروهی، بالا رفتن سطح تشخیص اجسام و شکل‌های  مختلف، پرورش توانایی فیزیکی، هماهنگی چشم و دست، درگیر کردن حس‌های بینایی و حرکتی، رشد و افزایش خلاقیت، پرورش توانایی فکر کردن و … اشاره کرد.

در ادامه چند مورد از ویژگی‌های کلی این بازی را بیان می‌کنیم:

 • سبک بازی: آموزشی -ساختنی
 • تایم بازی: بدون محدودیت زمان
 • رده سنی: کودکان 3 سال به بالا
 • خطرخوردن کودک وجود دارد.

بازی برج تعادل

بازی فکری برج تعادل سپتا

در بازی برج تعادل چوبی، خردسال از سن ۱۸ ماه با اشکال هندسی و رنگ‌ها آشنا شده و در سن ۳ سالگی اقدام به انجام تعادل قطعه‌ها بر روی نیم‌کره می‌کند. از طرفی در سن بالاتر با استفاده از فرمان تاس بازی بسیارجذاب‌تر می‌شود.

اما شگفتانه این بازی یک بازی برد گیم ۶ نفره بسیار جالب است، که با کارت انجام می‌شود. این محصول از باکیفیت‌ترین چوب‌ها (معمولا چوب چنار) ساخته شده است و تماما سازگار با طبیعت می‌باشد. این بازی دارای گواهینامه اروپا و گواهینامه آمریکا است. اگر از قطعات رنگ شده بویی را استشمام کردید، بوی روغن‌های طبیعی است و اصلا نگران نباشید هیچ خطری برای کودک ندارد.

در ادامه چند مورد از ویژگی‌های کلی این بازی را بیان می‌کنیم:

 • جنس: چوبی از با کیفیت‌ترین نوع
 • سبک بازی: فکری، حرکتی
 • رده سنی: کودکان 3 سال به بالا, 8 سال به بالا
 • خطر خورده شدن توسط کودک ندارد.
 • تعداد نفرات بازی: 1 نفره است.
 • اهداف کلی بازی: آشنایی با شکل‌های هندسی، آشنایی با انواع رنگ‌ها، بالا رفتن اعتماد به نفس کودک، بهبود مهارت‌های دیداری، بالا رفتن تمرکز در حل مسائل و …
 • همچنین این بازی را می‌توانید با 2 روش مختلف در 2 رده سنی انجام دهید.

بازی فکری هوش چین 4 تکه

بازی فکری هوش چین 4 تکه

این بازی فکری برای کودکان بسیار جذاب خواهد بود، زیرا در این بازی فکری با انواع حیوانات، پرنده‌ها، رنگ‌ها و … آشنا می‌شوند. همچنین این بازی بر روی قوه تخیل و تصویرسازی ذهنی کودکان بسیار موثر بوده و کودکان گروه سني ۴ تا ۷ سال می‌توانند از این بازی استفاده کنند. محتوای داخلی بازی هوش چین جذاب از 2 لوح پشت رو، صفحه قرارگیری لوح بر روی آن، دارای 60 قطعه تصویری است. ویژگی کوتاهی از بازی فکری:

 • ابعاد: 5×25×34 سانتی‌متر
 • گروه سني: کودکان ۴ تا ۷ سال می‌توانند استفاده کنند.
 • اهداف بازی: آشنایی بهتر کودک با حیوانات، رنگ‌ها، افزایش قدرت تفکر و بهبود رابطه چشایی کودکان با لامسه
 • برند آوای باران است.

بازی فکری حلقه هوش

بازی فکری حلقه هوش

آموزش کودکان به بهترین نحو مشکلات فکری تمام والدین است. در این بازی جذاب از رنگ‌های بسیار شادی استفاده شده است، که همین دلیل باعث جذب شدن کودکان و لذت بردن آن‌ها از بازی می‌شود. همچنین لازم است این موضوع بیان شود که رنگ‌های به کار رفته در این بازی کاملاً غیرسمی بوده و هیچ گونه خطری برای کودکان ندارند، از ویژگی‌های دیگر این بازی می‌توان به یادگیری اندازه‌ها، آشنایی با رنگ‌های مختلف، افزایش مهارت‌های فکری و حرکتی، یاد گرفتن ترتیب بزرگی و کوچکی اجسام، هماهنگی و بهبود رابطه بین دست و چشم و تقویت هوش هیجانی اشاره کرد. همچنین به دلیل فرم و اندازه کاور مناسب حلقه‌ها و کیفیت بسیار بالای مواد به کار برده شده در ساخت این آن‌ها و لبه‌های کاملاً گرد شده و نرم، آسیبی به بدن کودکان در هنگام بازی نمی‌زند. ویژگی‌های بازی:

 • برخورداری از کیفیت بالا
 • تقویت تمرکز حواس و مفاهیم اندازه، تطبیق
 • در ابعاد ۲۰×۴۰ تولید می‌شود.
 • قابل بلعیدن کودک نیست.

بازی فکری ریسمانک

بازی فکری ریسمانک

بازی ریسمانک یک بازی کاملا آموزشی و جذاب است. این بازی با هدف آموزش فهمیدن مفاهیم ریاضی، هماهنگی ارتباط بهتر بین چشم و دست، درک و یادگیری شکل و رنگ تولید شده است. محتوای این بازی فکری شامل 36عدد مهره‌ی پلاستیکی در شکل و رنگ‌های متفاوت و سه عدد ریسمان می‌باشد. نحوه این بازی به گونه‌ای است که کودک عزیزتان می‌تواند به آسانی با آن بازی کند و در رد کردن مهره‌ها از ریسمان با مشکل مواجه نشود. این بازی خطر خوردن توسط کودک را ندارد. ریسمانک کمک به رشد قوه تخیل، خلاقیت و بهبود عصب و عضله‌ی کودک شما می‌کند. گروه سنی کودکان این بازی، بالای 3 سال است؛ این سن تایم یادگیری و انجام رشد مهارت‌های دستان بوده و ریسمانک می‌تواند به این موضوع کمک شایانی کند. کودکان شما با بازی فکری ریسمانک می‌توانند فهم مفاهیمی همانند شکل‌سازی، شمارش و شناختن رنگ‌ها را راحت‌تر درک کنند.

بازی فیلا فیلا

بازی فکری فیلا فیلا

بازی فیلا فیلا یک بازی فکری بسیار مهیج و جذاب برای کودکان است. که اگر می‌خواهید کودکان شما از همان دوران کودکی بسیار پرشور و نشاط و دارای روحیه هیجانی بالا باشند، حتماً از این بازی استفاده کنید. رده سنی این بازی کودکان بالای پنج سال هستند. این بازی به صورت دو نفره انجام می‌شود که این امر باعث شده تاثیر مستقیم بر روی تقویت و افزایش اعتماد به نفس کودک شما بگذارد. ابعاد آن 10×18×26 سانتی‌متر است، محتویات داخل بسته ۲ عدد ماسک جذاب مدل فیل بازی، ۶ عدد حلقه بازی، ۲ عدد کش مخصوص برای ماسک و ۲ عدد خرطوم است.

بازی مکعب هوش

بازی فکری مکعب هوش

بازی فکری مکعب هوش بازی‌هایی است که بسیار بر روی تقویت تمرکز کودکان و بالا بردن دقت و توجه آن‌ها به محیط اطراف تاثیرگذار است، همچنین باعث اعتماد به نفس و هماهنگی بهتر بین چشم و دست کودکان شده و به دلیل رنگ‌های زیبا و متنوع در ساخت این مکعب به رنگ‌شناسی و تخیل کودکان نیز کمک شایانی می‌کند، این محصول در ابعاد 16 × 16 سانتی‌متربه بازار عرضه شده است. گروه‌های سنی ۱.۵ تا ۳ سال به راحتی می‌توانند از این بازی جذاب استفاده‌ کنند.

بازی دومینو

بازی فکری دومینو

بازی فکری دومینو جز بازی‌هایی است که نوجوانان را نیز به بازی کردن ترغیب می‌کند. همچنین به دلیل دقت در چیدمان این بازی بسیار در تقویت افزایش قدرت بینایی، درک و مفهوم تعداد بسیار تاثیرگذار است. رده سنی این بازی مهیج کودکان بالای سه سال هستند، ابعاد جعبه این بازی 5.5×35×26 سانتی‌متر است. محتویات داخل جعبه شامل ۱۵۰ قطعه دومینوی رنگی به همراه پل است.

بازی شهر کوچک پارچه‌ای

بازی شهر کوچک پارچه‌ای

بازی « شهر کوچک » یک بازی همانند‌سازی شده پارچه‌ای است و جز بازی‌های آپارتمانی مناسب کودکان می‌باشد. در این بازی، تصویری که به نمایش می‌کشد، دارای اماکن عمومی و علائم راهنمایی رانندگی و … می‌باشد که کودک شما می‌تواند با استفاده از این بازی با چیدمان ماشین‌ها و اسباب بازی‌های خود لذت کافی را ببرد. پارچه به کار رفته در این بازی کاملا قابل شستشو بوده و هدف اصلی این بازی بالا بردن سطح تخیل تفکر و خلاقیت کودکان است. همچنین لازم به ذکر است به دلیل داشتن علائم راهنمایی و رانندگی در این بازی کودک با این علائم آشنا و آداب و رسوم شهروندی را می‌آموزد. این بازی برای کودکان بالای ۳ سال مناسب بوده و در ابعاد 90 × 195 سانتی‌متر است.

بازی فکری پیچ و مهره

بازی فکری پیچ و مهره

این بازی فکری یک بازی کودکانه بسیار جالب برای کودکان 12 ماه به بالاست. این سن بهترین زمان برای فهم مهارت حرکتی کودک است. اهداف این بازی افزایش مهارت‌هاي تمركز، هماهنگي بیشتر چشم و دست، آشنا شدن با رنگ‌ها، تقویت مهارت دقت، مطابقت دادن اشكال هندسي است. بازی فکری پيچ و مهره چیندر دارای 12 تکه پیچ و مهره در چهار شکل و رنگ مختلف، ۲۴ قطعه در شکل و رنگ‌های مختلف و همچنین یک قالب پلاستیک در داخل جعبه بازی می‌باشد.

کلام آخر

همانطور که بیان شد توجه به پرورش تمرکز و اعتماد به نفس کودکان و بسیاری از مهارت‌های دیگر بسیار مهم و حیاتی است. استفاده از بازی‌های فکری کاملا باکیفیت که در پشت طراحی آن‌ها اهداف بسیار زیادی نهفته است، می‌تواند به سلامت و آینده کودک شما کمک قابل توجهی کند. پس می‌توانید این بازی‌های آموزشی با مناسب‌ترین قیمت و کیفیت را از سایت فروشگاه اینترنتی ال آی همراه با ارسال رایگان به سراسر کشور تهیه کنید. جهت مشاهده تنوع بیشتر محصولات و انواع بازی‌های فکری مناسب برای تمام سنین به سایت ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید