لوازم تحریر

مزایای استفاده از پلنر

مزایای استفاده از پلنر

به ‌احتمال زیاد شما هم‌ مانند بسیاری از افراد در آستانه سال جدید، ماه جدید و یا حتی هفته‌‌ای جدید و یکی از همین شنبه‌های نیامده تصمیم به برنامه‌ریزی گرفته‌اید. اما در دنیا مدرن امروزی فراموش کردن کارهای روزانه، هفتگی و ماهانه به دلیل داشتن ذهنی پرمشغله و درگیر امری بدیهی است. معمولاً در این زمان استفاده از یک پلنر یا دفتر برنامه‌ریزی پیشنهاد می‌شود. پلنرها که ابزار قدیمی و ثابت شده‌ای هستند برای نوشتن یادداشت‌ها، لیست کارها و ایده‌ها در انجام هر چه بهتر آن با در اختیار گذاشتن یک طرح بصری و فضا مناسب کمک می‌کنند. در ادامه این مطلب از فروشگاه ال آی به مزایای استفاده از پلنر می‌پردازیم پس تا انتها ما را همراهی کنید.

مزایای استفاده از پلنر می‌دانید؟

اگر مدت‌ها است که به ‌دنبال برنامه‌ریزی دقیق کارهای خود هستید بنابراین پلنر می‌تواند به امورات شما نظم ببخشد. پلنر یا دفتر برنامه‌ریزی در هدفمند شدن تمامی وجوه مختلف زندگی از فهرست وظایف کارها گرفته تا لیست خرید روزمره و اهداف رژیمی، تاثیرگذار است. حال برای درک بهتر اهمیت پلنر به بررسی مزایای استفاده از پلنر، این وسیله کاربردی می‌پردازیم.

آرامش ذهنی و ایجاد تعادل

ایجاد آرامش در ذهن اولین مزیت استفاده از پلنر است. شاید برای شما هم پیش ‌آمده باشد که به دلیل شلوغی ذهن و ترس از خوب پیش نرفتن کارها و استرس مداوم، خواب شما به‌هم‌ ریخته باشد. در چنین شرایط پرتنشی اگر تمامی وظایف خود و مدت ‌زمان لازم برای انجام آن‌ها را از قبل مشخص کنید و مطمئن باشید که خبری از کم آوردن وقت نیست با از بین رفتن استرس‌های مضر خواب شما به حالت نرمال برمی‌گردد. همچنین با استفاده از پلنر میان زندگی و وظایف خود به تعادل می‌رسید.

تقویت خلاقیت و الهام‌بخش ایده‌های جدید

یکی دیگر از مزایای استفاده از پلنر تقویت خلاقیت در افراد است. ساختار پلنر به شما امکان می‌دهد که از علائم مختلف، کدهای رنگی و نقاشی به ‌منظور شخصی‌سازی استفاده نمایید. البته در نظر داشته باشید که نظم دادن به امور، اصلی‌ترین هدف شما است و قرار نیست نتیجه نهایی بسیار پیچیده و رنگارنگ به ‌نظر برسد. با این‌ حال استفاده از نقاشی و رنگ‌ها موجب احساس راحتی بیشتر شما می‌شود. طبق بررسی‌های صورت‌ گرفته همراه کردن رنگ و نقاشی به تقویت حافظه کمک شایانی می‌کند.

پلنر

شناخت نقاط ضعف و قوت

نوشتن برنامه و عمل به آن‌ها و در نهایت ارزیابی‌شان می‌تواند به واقع‌بین‌تر شدن شما کمک کند. این مسئله موجب می‌شود تا شما نسبت به نقاط چالشی سر راه خود آگاه‌تر باشید. در صورتی ‌که زمان تعیین‌ شده برای انجام کاری کفایت نکند می‌توانید آن را افزایش دهید. همچنین با کاهش زمان برای نقاط قوت مدت زمان آزاد بیشتری به دست ‌آورید.

ایجاد اطمینان از عدم فراموش شدن امور مهم

زمانی‌ که وظایف زیادی دارید احتمالاً احساس می‌کنید از برنامه عقب هستید در نتیجه آشفتگی ذهنی شما را از وظایف دور می‌کند. در این زمان پلنر به کمک شما می‌آید. شما با گردآوری همه‌ چیز در یک مکان می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که هیچ‌ چیز مهمی را فراموش نخواهید کرد.

رقابت با خود

هر فردی به‌ خوبی بر این مسئله واقف است که بزرگ‌ترین دوست و خود همان شخص است و بزرگ‌ترین دشمن هر شخص می‌تواند خود فرد باشد. شما با مقایسه خود با دیگران هیچگاه پیشرفت نخواهید کرد. مقایسه زمان حال خود با گذشته خود بهترین مقایسه است. در واقع افراد تنها باید با خود رقابت کنند. پلنر به شما این امکان را می‌دهد که عملکرد هر روز خود را با دیروز مقایسه نمایید و تا رسیدن به خواسته قلبی خود دست از تلاش برندارید.

مزایای استفاده از پلنر

برقراری نظم در کارهای روزانه

ممکن است در ابتدا کار با پلنر دشوار باشد اما اگر به ‌دنبال نتیجه هستید باید به آن زمان بدهید. غالب افرادی که تجربه استفاده از پلنر را دارند می‌گویند به‌ مرور زمان کار با پلنر آسان‌تر خواهد شد. ثبت افکار در پلنر می‌تواند به جنبه‌های مختلف زندگی شما نظم ببخشد. همچنین در آینده می‌توانید از برنامه‌های گذشته خود آگاه شوید. با این کار چشم‌انداز شما به آینده روشن می‌شود.

تشویق برای اتمام کارها

 با هر تیکی که به کار تکمیل‌ شده می‌زنید ذهنتان یک پاداش دریافت می‌کند. در نتیجه برای ادامه مسیر انگیزه پیدا می‌کنید. همچنین ثبت کردن مراحل انجام کار تمایل به اتمام کار را افزایش می‌دهد. بی شک تشویق برای اتمام کارها یکی از مهمترین مزایای استفاده از پلنر تلقی می‌شود.

دفتر پلنر

دفتری برای همه‌ چیز

پلنر به شما این امکان را می‌دهد که برای موارد مختلفی چون درس،  آشپزی، کارهای روزمره و … از آن استفاده کنید. این دفتر با نظم‌بخشی به امور مختلف هرگونه سراسیمگی و آشفتگی ذهنی را از بین می‌برد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که لیست کار مهم را در جایی مانند در یخچال می‌گذارید پلنر به شما کمک می‌کند تا همه این یادداشت‌ها و کاغذها را در یک جا داشته باشید و از ناپدید شدن ناگهانی آن‌ها نگران نشوید.

خرید از فروشگاه ال آی

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی هر روز با وسایل کاربردی روبه‌رو می‌شویم. پلنر از آن دسته وسایلی است که به خوبی می‌تواند برای هدف ایجاد خود پاسخگو باشد. این وسیله با نظم‌بخشی به امورات مختلف زندگی به راستی نظم را دوباره به زندگی بسیاری افراد بازگردانده‌است. در این مطلب سعی کردیم تا با زبانی شیوا به بررسی مزایای استفاده از پلنر بپردازیم امید که این مطلب در فرهنگ‌سازی استفاده از این وسیله کاربردی تاثیرگذار باشد. اگر قصد خرید پلنر در انواع طرح با کیفیت عالی و قیمت مناسب را دارید خرید آنلاین از فروشگاه ال آی بهترین انتخاب است.

دیدگاهتان را بنویسید