بازی فکری

معرفی 10 بازی فکری گروهی

بازی فکری گروهی

بازی فکری گروهی به آن دسته از فعالیت‌هایی گفته می‌شود که به صورت فردی و گروهی همچنین با بهره‌گیری از توانمندی‌های ذهنی به صورت هدفدار انجام می‌شود. این دسته از بازی‌ها باعث ایجاد تاثیرات مثبت در روحیه، شخصیت، ذهن و زندگی انسان‌ها می‌شود. البته در این نوع از سرگرمی‌ها مواردی از جمله جنس، سن، نژاد و وضعیت جسمانی در نظر گرفته نمی‌شود و بیشترین تمرکز آن روی رشد مهارت‌های فردی است.

از مهم‌ترین تاثیرات بازی‌های فکری و گروهی بر ذهن افراد این است که دنیا جذاب و هیجان انگیزی را می‌گشاید و با تقویت مهارت‌هایی همچون حل مسئله، تفکر و خلاقیت باعث سرگرمی هدفمند افراد می‌شود. بازی‌ فکری گروهی موجب سلامت ذهن و روان شما می‌شود ضمن این که فضا دوستانه مناسبی را در دورهمی‌ها برای‌تان فراهم می‌کند. بنابراین قصد داریم در ادامه مطلب به بررسی 10 بازی فکری و گروهی بپردازیم پس تا پایان همراه ما باشید.

بازی فکری مافیا نسخه اصلی

117,000 تومان

گیم برد گروهی 7 تا 17 نفره

مناسب گروه سنی 14 سال به بالا

نسخه اصلی به زبان انگلیسی

دارای ترجمه فارسی

بازی فکری گروهی مافیا

بازی فکری گروهی مافیا از جمله سرگرمی‌های گروهی و استدلالی است و به شبیه‌سازی نبردی میان اقلیت آگاه و اکثریت نا‌آگاه می‌پردازد. در این بازی به هر فرد نقشی داده می‌شود و تعداد بازی‌کنان 5 نفر به بالا است. همچنین حفظ خونسردی، آوردن استدلال‌های منطقی عامل موثری در پیروزی بازیکنان است.

ضمن این که باید بگوییم در این بازی تنها شهروند است که از تعداد مافیا اطلاع دارد. در عین حال افرادی که مافیا هستند یکدیگر را می‌شناسند. در قسمت شب بازی مافیا یک شهروند را به صورت پنهانی به قتل می‌رسانند. پزشک در این بازی باید فردی را که قرار است مافیا به قتل برساند نجات دهد.

همچنین کارآگاه نیز برای شناسایی مافیا تلاش می‌کند و باید با استدلال او را به دیگران معرفی کند بازی‌کنان این بازی شامل پزشک، کارآگاه، مافیا و شهروند است. در نهایت این بازی تا زمانی ادامه می‌یابد که تعداد شهروندان و مافیا با یکدیگر برابر شوند.

بازی فکری کهربا

395,000 تومان

بازی مهیج و جذاب

بازی گروهی 2 تا 4 نفره

مناسب گروه سنی نوجوان و بزرگسال

کهربا

 بازی‌ فکری گروهی کهربا به این صورت است که باید بازی‌کنان نوبت به نوبت توکن‌های روی صفحه را بردارند و با آن‌ها برای خودشان کارت جواهر بخرند. در واقع کارت‌های جواهر برای شما پاداش است و با استفاده از آن می‌توانید نشان تاج را دریافت کنید که برای پیروزی شما در این بازی بسیار مهم است.

این کارت‌ها باعث می‌شود شما در مراحل بعد بازی بتوانید کارت‌های جواهر را با قیمت کم‌تر بگیرید بنابراین برای‌تان پاداش‌هایی را خواهد داشت.

ضمن این که باید بگوییم در این بازی تنها شهروند است که از تعداد مافیا اطلاع دارد. در عین حال افرادی که مافیا هستند یکدیگر را می‌شناسند. در قسمت شب بازی مافیا یک شهروند را به صورت پنهانی به قتل می‌رسانند و پزشک در این بازی باید فردی را که قرار است مافیا به قتل برساند نجات دهد.

همچنین کارآگاه نیز برای شناسایی مافیا تلاش می‌کند و باید با استدلال او را به دیگران معرفی کند بازی‌کنان این بازی شامل پزشک، کارآگاه، مافیا و شهروند است. در نهایت این بازی تا زمانی ادامه می‌یابد که تعداد شهروندان و مافیا با یکدیگر برابر شوند.

بازی فکری مونوپولی

93,000 تومان

بازی جذاب و مهیج

بازی گروه  2 تا 4 نفره

مناسب گروه سنی 8 سال به بالا

مونوپولی

در این بازی‌ فکری گروهی لازم است بازیکنان تاس بریزند و شانس خود را روی تخته بازی بسنجند.  به این بازی روپولی هم گفته می‌شود که معمولا برای خرید و فروش املاک و تجارت است. شما در این بازی باید با خرید ملک‌تان حریفان را به نابودی مالی بکشانید و فرایند بازی‌ را گسترش دهید. به همین دلیل به این بازی در اصطلاح انحصار نیز گفته می‌شود.

یک شرکت‌کننده باید تلاش کند تا تمام رقبای خود را از میدان با در انحصار گرفتن بازار حذف کند. در این بازی شرکت‌هایی که در موقعیت مونوپولی قرار گرفته‌اند قادرند قیمت بازار را تعیین کرده و امپراطور صنعت خود باشند.

در ادامه باید بگوییم مونوپولی پرفروش‌ترین بازی فکری گروهی و از جمله معروف‌ترین بردگیم‌های تاریخ است که بازیکنان باید تلاش کنند با خرید املاک رقبای‌ آن‌ها را ورشکسته کنند.

بازی فکری پایاپای

209,000 تومان

مناسب گروه سنی 7 سال به بالا

بازی گروهی 3 تا 8 نفر

 

پایاپای

این بازی‌ فکری گروهی مناسب برای سنین بالای 7 سال است. به صورت گروهی با تعداد 3 تا 8 نفر انجام می‌شود ضمن اینکه به دلیل داشتن سرعت عمل بالا بازیکنان و تغییر کردن ناگهانی استراتژی‌های بازی تصمیم‌گیری برای بازیکن دشوار است.

لازم است همه بازیکنان دست‌شان را به نحوی مرتب کنند که 9 کارت از یک جنس داشته باشند. اما این نکته را باید بدانید که همیشه در دست بازیکنان دیگر تعدادی از کالاهای شما قرار دارد. در این بازی لازم است با نهایت سرعت بتوانید دست خودتان را با مبادله کالاها جفت و جور کرده و زنگ پایان بازی را بزنید.

بازی فکری جنگولک

197,000 تومان

بازی گروهی مهیج

گروه سنی نوجوان و بزرگسال ( 8 سال به بالا )

تعداد بازیکن 3 تا 7 نفر

 

 

جنگولک

در این بازی که به صورت رومیزی است شما در گروه‌هایی با 3 الی 7 نفر در مدت زمان حدود 20 دقیقه مشغول به بازی می‌شوید. این بازی مناسب برای رده سنی 8 سال به بالا است و شما با داشتن کارت‌های گردباد هیجان زیادی را در این بازی تجربه می‌کنید.

روش این بازی به این صورت است که با چیدن کارت‌های گرد روی میز و با استفاده از راهنمای بازی کارت‌های باقیمانده را روی کارت حیوانات می‌‎گذارید. در بازی فکری گروهی جنگولک رعایت نوبت بازی ضرورتی ندارد. شما می‌توانید خیلی سریع 5 کارت مشابه را برداشته و به هم تیمی خود نشان دهید. همچنین می‌توانید برای نشان دادن تصویر روی کارت به یارتان از فیگور و یا شکلک استفاده کنید.

در این بازی فردی که تلاش کند زودتر از دیگران امتیاز کارت خود را به عدد 12 نزدیک کند برنده است. در واقع با قرار دادن کارت گردباد روی میز و توقف حرکت به دیگران بازی تمام می‌شود.

بازی فکری خوش قیافه

121,000 تومان

مناسب گروه سنی 6 تا 99 سال

مدت بازی 15 دقیقه

تعداد بازیکن 3 تا 8 نفر

 

خوش قیافه

اگر شما دارای روحیه خجالتی هستید به شما انجام این بازی را پیشنهاد می‌کنیم زیرا تاثیر بسیار زیادی روی رفع احساس خجالت شما دارد. ابتدا لازم است تمام کارت‌های بنفش رنگ وسط بازیکنان روی زمین قرار گیرد به صورتی که تصویر کارت‌ها کاملا معلوم باشد.

در مرحله بعد لازم است کارت‌های کوچک‌تر را به پشت وسط کارت‌های دیگر بگذارید. در ادامه لازم است بازیکنان به نوبت کارت‌ها را برداشته و تصویری را که می‌بینند را اجرا کنند. اولین بازیکنی که بتواند در این بازی فکری گروهی بعد از تقلید شما بگوید که تصویر کدام کارت را اجرا کرده‌اید به اندازه امتیاز پشت کارت به امتیاز‌تان اضافه می‌شود. در نهایت بازیکنی در این بازی برنده می‌شود که بیشترین امتیاز را گرفته باشد.

بازی فکری شتر سواری

522,000 تومان

بازی استراتژیک مناسب گروه سنی +8 سال

تعداد بازیکن 2 تا 8 نفر

مدت زمان بازی 20 تا 30 دقیقه

 

شتر سواری

در این بازی فکری گروهی لازم است ابتدا 2 الی 8 نفر روی شتر‌های مسابقه شرط‌‌بندی کنند. سپس باید تلاش کرده و حدس بزنند که کدام یک از شتر‌ها می‌توانند در مسابقه پیرامون مخروط بزرگ، اول و کدام یک دوم شوند.

این بازی به صورت رومیزی انجام می‌شود و اگر بتوانید سریع‌تر روی شتر‌ها شرط‌بندی کنید در نتیجه جایزه بزرگتری دریافت می‌کنید. البته شرط این بازی حدس صحیح برنده است.

بازی دبرنا

139,000 تومان

بازی سرگرم کننده هیجانی

دارای بسته بندی پلاستیکی محکم و درب دار

مناسب گروه سنی 5 سال به بالا

رنگ مهره ها هنگام ارسال متغیر خواهد بود

دبرنا

در این بازی‌ فکری گروهی شما 90 مهره و 23 کارت در ابعاد  7 × 21 دارید که چهارخونه هستند و روی تعدادی از کارت‎‌ها اعداد از 1 تا 90 نوشته شده است.

در ادامه یکی از بازیکنان بسته‌ای پلاستیکی را برداشته و شروع به خواندن مهره‌ها پس از به هم زدن آن‌ها می‌کند و در نهایت آن فردی برنده است که زودتر از سایر بازیکنان بتواند اعداد کارت خود را تکمیل کند.

بازی فکری جنگل مخوف

187,000 تومان

بازی استراتژیک

مناسب گروه سنی +14 سال

 

جنگل مخوف

این بازی که 2 الی 6 نفر شرکت‌کننده دارد و دارای 84 کارت بازی است. ضمن این که هر کارت دارای تصاویری از مکان‌های ویژه حیوانات و موجودات فراطبیعی است. در این بازی‌ فکری گروهی شما در جنگل مخوف سرگردان می‌شوید  و برای رهایی از آن لازم است به جمع‌آوری کارت طلسم‌ها و موجودات فراطبیعی بپردازید.‌

بازی فکری وستروس

239,000 تومان

بازی استراتژیک و جذاب

مناسب گروه سنی 12 سال به بالا

تعداد بازیکن 5 تا 10 نفر

 

وستروس

این بازی شباهت بسیار زیادی به بازی مافیا دارد زیرا بر اساس استدلال پیش می‌رود. در این بازی لازم است نقش بازیکنان پنهان بماند و دو گروه خیر و شر به مبارزه با یکدیگر بپردازند.

همچنین باید بگوییم تعداد بازیکنان گروه شر  کمتر و گروه خیر تعداد بیشتری بازیکن دارد که همدیگر را می‌شناسند. در نهایت اگر بیشتر بازیکنان رای مثبت بدهند شما پیروز می‌شوید.

نتیجه گیری

با توجه به آنچه گفته شد دریافتید که انجام بازی‌ فکری گروهی باعث می‌شود بتوانید ذهن خود را به نحو مطلوب برنامه‌ریزی کنید و در دورهمی‌های دوستانه‌ به انجام سرگرمی‌های جالب بپردازید.

در واقع باید بگوییم که اگر تلاش کنید در این بازی‌های هدفمند، ذهن‌تان را به چالش بکشید از بسیاری اختلالات و بیماری‌های مربوط به حافظه یا پیری زودرس در امان می‌مانید. انجام این بازی‌ها کمک می‌کند تا قدرت تفکر، خلاقیت، حافظه و سرعت عمل‌ رشد کند که به مرور زمان باعث می‌شود به راحتی بتوانید برای امور مختلف زندگی تصمیم بگیرید و مسائل را به نحو احسن حل کنید. جهت خرید با تخفیف دائمی از فروشگاه اینترنتی ال آی دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید