بازی فکری

بهترین بازی‌های فکری برای تقویت حافظه

بازی‌های فکری برای تقویت حافظه

بازی فکری یک سرگرمی بسیار سالم و مفید است که می‌تواند جایگزین بازی‌های اینترنتی و یارانه‌ای شود. این نوع بازی‌ها برای سرگرمی خانوادگی بسیار مناسب هستند و می‌توانند به تقویت مهارت‌های تفکری، حل مسئله و همکاری درون خانواده کمک کنند. این بازی‌ها می‌توانند از انواع مختلفی مانند بازی‌های معمایی، بازی‌های استراتژیک، بازی‌های کلمات و… باشند که باعث تحریک ذهن و افزایش همبستگی خانواده می‌شوند. از طرفی، این نوع بازی‌ها می‌توانند به کاهش وابستگی به تکنولوژی و افزایش تعامل اجتماعی و خلاقیت کودکان کمک کنند. اگر به دنبال بازی‌های فکری برای تقویت حافظه هستید؛ تا انتهای این مطلب همراه فروشگاه اینترنتی ال آی باشید تا بتوانید بهترین بازی‌های فکری را از میان تعداد بی‌شماری بازی فکری موجود، انتخاب کنید.

معرفی بهترین بازی‌های فکری برای تقویت حافظه

بازی‌های فکری از مزایای فراوانی برخوردارند که می‌توانند به توسعه مهارت‌های تفکری، افزایش تمرکز و توجه، تقویت حافظه، ارتقاء مهارت‌های اجتماعی و کاهش استرس کمک کنند. این نوع بازی‌ها نه تنها به سرگرمی افراد کمک می‌کنند بلکه به تقویت مهارت‌ها و قابلیت‌های شخصیتی آن‌ها نیز ارزشمند هستند. از این رو، بازی‌های فکری متنوعی تولید و عرضه می‌شود که با شناخت آن می‌توانید، بازی باب سلیقه خود را براساس گروه سنی مناسب خریداری کنید.

بازی‌های فکری تقویت حافظه عبارتند از:

  • شطرنج فدراسیونی
  • مکعب دوبیک
  • برج هیجان
  • هوش چین
  • مونوپولی
  • سودوکو
  • ساگرادا
  • اتللو
  • مافیا

شطرنج فدراسیونی بردیا

217,000 تومان

دارای مهره های در سایز بزرگ

دارای جعبه پلاستیکی مقاوم

دارای صفحه در سایز 39.5×39.5 سانتی متر

توجه: امکان مغایرت رنگ صفحه بازی هنگام ارسال وجود دارد.

بازی فکری شطرنج فدارسیونی

شطرنج یک بازی فکری استراتژیک و معروف است که با استفاده از تخته و قطعات مختلف سفید و مشکی انجام می‌شود. در بازی شطرنج، هدف اصلی آزاد کردن شاه حریف است. هر بازیکن دارای 16 قطعه است که شامل شاه، وزیر، فرس، رخ، سرباز و پیاده‌ها می‌باشد. هر قطعه حرکات خاص خود را دارد و بازیکنان باید با استراتژی و تاکتیک‌های مناسب مهره‌های بازی حریف را شکست دهند. شطرنج به عنوان یک بازی استراتژیک و ذهنی، توانایی تقویت تفکر منطقی، برنامه‌ریزی، تحلیل و تصمیم‌گیری را در افراد تقویت می‌کند. بازی فکری شطرنج فدراسیونی از بهترین سرگرمی‌ها برای کودکان و بزرگسالان است.

بازی مکعب هوش

93,000 تومان

مناسب کودکان 1.5  سال تا 3 سال

آموزش اشکال ، رنگ ها

تقویت حافظه و افزایش ضریب دقت

ابعاد مکعب 16 × 16

بازی فکری مکعب دوبیک

مکعب دوبیک یکی از بهترین بازی‌های فکری برای تقویت حافظه است. این بازی فکری شامل یک مکعب سه بعدی با سطوح مختلف است. در این بازی باید با ترتیب دادن قطعات مختلف مکعب به گونه‌ای باشد که هر سطح از مکعب یک رنگ یکنواخت داشته باشد. این بازی اغلب برای افزایش تمرکز، تفکر استراتژیک و حل مسئله مورد استفاده قرار می‌گیرد. بازی مکعب دوبیک چالشی و سرگرم‌کننده است و می‌تواند مهارت‌های منطقی و تفکری افراد را تقویت کند. این بازی معمولاً توسط افرادی که به حل معماها و پازل‌ها علاقه‌مند هستند یا به دنبال یک چالش ذهنی هستند، بازی می‌شود.

بازی فکری برج هیجان رنگی سپتا مدل جنگا

قیمت اصلی 560,000 تومان بود.قیمت فعلی 542,000 تومان است.

تولید شده از چوب طبیعی ( چنار) دارای قطعات چوبی با دو سر رنگی دارای 54 قطعه و یک تاس چوبی رنگی مناسب کودکان، نوجوانان و بزرگسالان

 

بازی فکری برج هیجان

بازی فکری برج هیجان یک بازی جذاب است که با استفاده از بلوک‌های چوبی به شکل مکعب، بازی می‌شود. در بازی فکری برج هیجان با ایجاد برجی پایدار و بلند با بلوک‌های چوبی، باید از افتادن بلوک‌ها جلوگیری کرد. هر بازیکن به ترتیب بلوک‌ها را از برج جدا کرده و بر روی برج قرار داده و سعی می‌کند برج را بدون افتادن بلوک‌ها ادامه دهد. برج هیجان موجب تقویت هماهنگی دست و چشم، تمرکز، تعادل در کودکان و نوجوانان می‌شود. این بازی معمولاً برای تفریح و سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما در کنار سرگرمی سبب تقویت مهارت‌های مونتاژ و تعادل بدنی، و تقویت توانایی‌های تفکری و استراتژیک در افراد می‌شود.

بازی فکری هوش چین 4 تکه

220,000 تومان

آموزش حیوانات، پرندگان، میوه‌ها و رنگ‌ها

مناسب گروه سنی 3 سال تا 7 سال

محتویات: دارای 2 لوح پشت رو، صفحه قرار گیری لوح، دارای 60 قطعه تصویری

بازی فکری هوش چین

بازی فکری هوش چین یک بازی جذاب و آموزشی است که به تقویت مهارت‌های تفکر منطقی، حافظه، تمرکز و توجه کمک می‌کند. در این بازی، قطعات مختلفی که شامل اعداد، الگوها یا تصاویر هستند، به صورت پشت‌کنار یا در قالب یک ترکیب مشخص بر روی یک تخته قرار می‌گیرند. بازیکن باید با باز کردن دو قطعه به صورت همزمان و یافتن جفت‌های متناظر آنها، قطعات را جابجا کرده و تا زمانی که تمام قطعات روی تخته قرار گیرند ادامه دهد. بازی هوش چین علاوه بر سرگرم شدن و عدم استفاده از بازی‌های رایانه‌ای، به تقویت حافظه، تمرکز، توجه و تفکر منطقی کمک می‌کند. بنابراین جزء بازی‌های آموزشی و مفید برای کودکان و نوجوانان است.

بازی فکری مونوپولی کلاسیک

قیمت اصلی 447,000 تومان بود.قیمت فعلی 437,000 تومان است.

بازی گروهی 2 تا 6 نفره

بازی کاملا حرفه ای با اجزا و کارت های باکیفیت

گروه سنی +8 سال

بازی فکری مونوپولی

بازی فکری مونوپولی را از بهترین بازی‌های فکری برای تقویت حافظه کودکان می‌دانند. مونوپولی با استفاده از تخته و پول‌های مختلف انجام می‌شود. هدف اصلی این بازی انجام معاملات خرید و فروش املاک و ویژگی‌های مختلف درون بازی است به منظور کسب سود و ثروت بیشتر. هر بازیکن در این بازی یک شخصیت را انتخاب کرده و با حرکت دادن قطعه خود روی تخته، املاک را خریداری کرده، خانه‌ها و هتل‌ها بر روی آنها بنا کرده و سعی در کسب ثروت بیشتر دارد. مونوپولی برای تقویت مهارت‌های مالی، استراتژیک و مذاکره به شدت پیشنهاد می‌شود. تقویت توانایی‌های مالی، مدیریت منابع و تصمیم‌گیری استراتژیک از سری مزایای بازی مونوپولی است. مونوپولی معمولاً با دو تا شش نفر انجام می‌شود و می‌تواند ساعت‌ها سرگرمی و چالش برانگیز باشد.

بازی فکری سودوکو

بازی فکری سودوکو یک بازی پازلی محبوب است که شامل یک تخته 9×9 با خانه‌های کوچک‌تر 3×3 است. هدف اصلی این بازی پرطرفدار حل کردن اعداد از 1 تا 9 در هر سطر، ستون و بلوک 3×3 بدون تکرار هر عدد در هر سطر یا ستون یا بلوک است. بازیکنان باید با توجه به اعداد موجود و با استفاده از منطق و تفکر منطقی، خانه‌های خالی را پر کنند تا یک جدول سودوکو صحیح و کامل شود. سودوکو یک بازی جذاب و آموزشی است که بهبود حافظه و تمرکز ذهنی را به دنبال دارد. همچنین موجب افزایش مهارت‌های تفکر منطقی، تمرکز، حافظه کوتاه‌مدت و حل مسئله می‌شود.

بازی فکری مافیا نسخه اصلی

117,000 تومان

گیم برد گروهی 7 تا 17 نفره

مناسب گروه سنی 14 سال به بالا

نسخه اصلی به زبان انگلیسی

دارای ترجمه فارسی

بازی فکری اتللو

بازی فکری اتللو یک بازی جذاب و منحصر به فرد است که با استفاده از تخته و قطعات مختلف چوبی انجام می‌شود. این بازی با هدف ایجاد الگوهای هندسی مختلف با قطعات چوبی مختلف ساخته شده است. هر بازیکن باید با قرار دادن قطعات چوبی به شکل‌ها و الگوهای مختلف، یک طرح زیبا و هندسی ایجاد کند. این بازی اغلب به عنوان یک بازی آموزشی و خلاقیت‌افزایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مزایای بازی فکری اتللو می‎‌توان به تقویت مهارت‌های خلاقیت، تفکر هندسی، بهبود تمرکز، توانایی‌های طراحی و ساختاردهی ذهنی و حل مسئله اشاره کرد. اتللو یک بازی زیبا و جذاب فکری و آموزشی است.

بازی فکری ساگرادا

بازی فکری ساگرادا یک بازی جذاب و زیباست که با توجه به طراحی زیبا و قوانین ساده، توانسته است طرفداران زیادی را به خود جلب کند. در این بازی، هر بازیکن یک برگه با الگوی یک نقشه معماری دارد که باید با استفاده از قطعات چهارگوشه چوبی و رنگی، آن را بهترین طور ممکن پر کند. هر قطعه باید با رعایت قوانین خاصی در نقشه قرار گیرد و بازیکن باید با استراتژی مناسب و توجه به جزئیات، نقشه خود را بهترین شکل ممکن را ایجاد کند. ساگرادا یک بازی مناسب برای تقویت مهارت‌های مکانیکی، تصمیم‌گیری، استراتژی و خلاقیت است. ساگرادا یک بازی زیبا و معروف در دنیای بازی‌های فکری و تقویت حافظه است.

بازی فکری اونو مدل کلاسیک

قیمت اصلی 135,000 تومان بود.قیمت فعلی 129,000 تومان است.

دارای 120 کارت

مناسب گروه سنی 8 سال به بالا

 

بازی فکری اونو

اونو نیز یک بازی کارتی فکری و سرگرم‌کننده است که هدف آن خالی کردن دست از کارت‌ها با انجام حرکات استراتژیک است. هر بازیکن باید با قرار دادن کارت‌های خود با رنگ‌ها و شماره‌های مختلف بر روی کارت مرکزی، از دست خود کارت‌ها را خالی کند و اولین بازیکنی با کارت‌های کمترین امتیاز پیروز شود. اونو یک بازی سرگرم‌کننده و مناسب برای گروه‌های خانوادگی و دوستانه است که سبب افزایش مهارت‌های استراتژیکی و تصمیم‌گیری سریع می‌شود. این بازی نیز به تقویت حافظه و بهبود تمرکز و حافظه نیز کمک شایانی خواهد کرد.

جمع بندی

در این بلاگ 10 تا از بهترین بازی‌های فکری برای تقویت حافظه معرفی شد. اگر قصد خرید بازی‌های فکری مناسب تقویت حافظه را برای کودکان و نوجوانان خود را دارید؛ می‌توانید به فروشگاه اینترنتی ال آی مراجعه کرده و انواع و اقسام بازی‌های تقویت ذهن را به بهترین قیمت موجود در بازار خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید